Ökumenikus együttműködés Európában

2020. január 15., címkék: európai egyházak konferenciája (cec), európa tanács

Megerősítette együttműködését az Európai Egyházak Konferenciája (CEC) a Szentszék állandó képviseletével az Európa Tanács strasbourgi konzultációja keretében.

Ünnepeljük együtt a közös európai értékeket!

2016. május 07., címkék: CEC, európa tanács, európai unió, cec, európai egyházak konferenciája (cec)

Az Európai Egyházak Konferenciája (CEC) felhívással fordult tagegyházaihoz arra buzdítva őket, hogy az Európai Unió és az Európa Tanács által meghirdetett Európa-nap alkalmával, május 5. és 9. között emlékezzenek meg az integrációt, emberi jogokat és demokráciát magukba foglaló közös értékeikről.

Az Ukrán Orthodox Egyház az abortuszról és az egyneműek házasságáról

2010. január 25., címkék: Nagyvilág, ukrán ortodox egyház, európa tanács, homoszexualitás

A homoszexuális kapcsolat egyenjogúsítása a normális házassággal a társadalmi erkölcs tudatos rombolását jelenti és megteremti a társadalom globális demoralizálódásának feltételeit – hangsúlyozák Kijevben. Ezzel bírálják az EU Tanács dokumentumtervezetét.